Zpět na úvod

Zúčastněte se průzkumu leseb, gayů a jiných genderově nekonformních lidí

we_share_pruzkum
Autor: Redakce
Štítky:

Druhá vlna evropského průzkumu leseb, gayů, bisexuálních, transgender a intersex osob a také nebinárních osob a jiných genderově nekonformních lidí

S výjimkou příležitostných mediálních zpráv o diskriminaci osob s lesbickou, gay, bisexuální, transgender či intersex identitou existuje v rámci EU velmi málo dat, která by umožnila porovnávat každodenní zkušenosti LGBTI osob s diskriminací napříč EU.

Za účelem úprav legislativy a politik usilujících o rovné zacházení spustila Agentura Evropské unie pro základní práva (FRA) v celé EU průzkum LGBTI menšin. Průzkum má formu dotazníku, který je dostupný online a čeká na vyplnění lidmi s gay, lesbickou, bisexuální, transgender či intersex identitou, kteří jsou starší 15 let a žijí v Evropské unii, Srbsku nebo Severní Makedonii.

Dotazník můžete vyplnit zde

Vaše účast v průzkumu je velmi důležitá. Vaše odpovědi budou zpracovány anonymně tak, aby při prezentaci výsledků nikdo nemohl rozpoznat Vaše individuální odpovědi.

Na základě výsledků tohoto průzkumu budou národní a evropští zákonodárci, jakož i nevládní organizace či občanská sdružení, schopni lépe zacílit své strategie obhajoby zájmů osob z LGBTI komunity a aktivity na podporu jejich svobodného života a projevu v nediskriminačním prostředí. Aby měly výsledky dostatečnou váhu, spoléhá Evropský průzkum LGBTI na účast velké a různorodé skupiny leseb, gayů, bisexuálních, transgender a intersex lidí z každé země. Toto je druhá vlna celoevropského úsilí shromáždit zkušenosti LGBTI osob, historicky největší průzkum daného pole.

Na vašem příběhu záleží

www.lgbtisurvey.eu/lgbti

we_share_pruzkum_plakat

Tento průzkum nařídila Agentura Evropské unie pro základní práva (FRA). Technické provedení zajišťuje společnost Agilis, statistická poradenská společnost, a komunikaci zajišťuje společnost Homo Evolution – organizace, která se věnuje komunikaci pro LGBTI komunitu.

Další články

Marilyn Monroe

Marilyn Monroe optikou feminismu

Žena, která byla mnohem víc než sexuální symbol. Marilyn Monroe byla ve své době považována za sexuální symbol, a ...

Greta Thunberg

Kdo se bojí Grety

Kdo jsou kritici mladé ženy, která upozorňuje na klimatickou krizi? Pokud vám v průběhu září neutekl OSN Summit pro ...