Zpět na úvod

Zúčastněte se průzkumu leseb, gayů a jiných genderově nekonformních lidí

we_share_pruzkum
Autor: Redakce
Štítky:

Druhá vlna evropského průzkumu leseb, gayů, bisexuálních, transgender a intersex osob a také nebinárních osob a jiných genderově nekonformních lidí

S výjimkou příležitostných mediálních zpráv o diskriminaci osob s lesbickou, gay, bisexuální, transgender či intersex identitou existuje v rámci EU velmi málo dat, která by umožnila porovnávat každodenní zkušenosti LGBTI osob s diskriminací napříč EU.

Za účelem úprav legislativy a politik usilujících o rovné zacházení spustila Agentura Evropské unie pro základní práva (FRA) v celé EU průzkum LGBTI menšin. Průzkum má formu dotazníku, který je dostupný online a čeká na vyplnění lidmi s gay, lesbickou, bisexuální, transgender či intersex identitou, kteří jsou starší 15 let a žijí v Evropské unii, Srbsku nebo Severní Makedonii.

Dotazník můžete vyplnit zde

Vaše účast v průzkumu je velmi důležitá. Vaše odpovědi budou zpracovány anonymně tak, aby při prezentaci výsledků nikdo nemohl rozpoznat Vaše individuální odpovědi.

Na základě výsledků tohoto průzkumu budou národní a evropští zákonodárci, jakož i nevládní organizace či občanská sdružení, schopni lépe zacílit své strategie obhajoby zájmů osob z LGBTI komunity a aktivity na podporu jejich svobodného života a projevu v nediskriminačním prostředí. Aby měly výsledky dostatečnou váhu, spoléhá Evropský průzkum LGBTI na účast velké a různorodé skupiny leseb, gayů, bisexuálních, transgender a intersex lidí z každé země. Toto je druhá vlna celoevropského úsilí shromáždit zkušenosti LGBTI osob, historicky největší průzkum daného pole.

Na vašem příběhu záleží

www.lgbtisurvey.eu/lgbti

we_share_pruzkum_plakat

Tento průzkum nařídila Agentura Evropské unie pro základní práva (FRA). Technické provedení zajišťuje společnost Agilis, statistická poradenská společnost, a komunikaci zajišťuje společnost Homo Evolution – organizace, která se věnuje komunikaci pro LGBTI komunitu.

Další články

shutterstock_496927027

Český chlap 2020

Chcete si zasoutěžit o titul Český chlap 2020? Čeká vás přehlídka stereotypů a toxické maskulinity. Čtěte dál! Je ...