Zpět na úvod

ŽENY s.r.o.: Ženy na Moravě o své zdraví více pečují a cítí se zdravější

shutterstock_430472275
Autor: Tereza Horňáková

ŽENY s.r.o., největší česká interaktivní skupina žen, zaměřená na sdílení osobních příležitostí, doporučení a recenzí, zpracovala průzkum zabývající se otázkou zdraví a sebevědomí žen. Z výsledků dotazníkového šetření, kterého se zúčastnilo 680 žen, je patrné, že ženy považují své zdraví a zdraví své rodiny za nejdůležitější na světě. Ženy na Moravě se dle vlastního hodnocení cítí zdravější. Přestože téměř 61 % žen vnímá své zdraví spíše pozitivně, míra sebevědomí těchto žen stále zaostává. ŽENY s.r.o. se proto v roce 2018 v rámci svého programu na zvýšení sebevědomí žen zaměřuje právě na podporu fyzické i psychické stránky zdraví.

Téměř 40 % žen v České republice se domnívá, že jejich zdraví není úplně v pořádku, přestože považují zdraví a zdraví své rodiny za to nejdůležitější na světě

Ženy na Moravě a Slezsku se cítí zdravější a přistupují aktivněji k prevenci a péči o své zdraví

Míru svého sebevědomí hodnotí spíše pozitivně pouze 45 % oslovených žen v České republice

Sebevědomější jsou ženy z Čech

Až 73 % oslovených žen věří, že přistupuje k otázce prevence aktivně

Odborníci doporučují věnovat péči vlastnímu zdraví a psychické pohodě

Po úspěšném pražském třetím ročníku setkání „Den, kdy se budu mít ráda“ se koná tato akce na podporu ženského sebevědomí, zdraví a krásy také v Brně, a to 10. března 2018 v AVION Shopping Park Brno.

Zdraví je to nejdůležitější, co v životě máme. Tuto skutečnost potvrzuje i průzkum komunity ŽENY s.r.o., kdy 22 % žen vnímá zdraví jako to nejdůležitější na světě. Dalších 19 % za klíčové považuje zdraví celé rodiny. Významná skupina žen, tzn. 16 % oslovených, vnímá zdraví jako něco, co si za peníze nekoupíme. Své zdraví hodnotí dotazované ženy průměrnou známkou 6,9 ve škále od 1 do 10. Prevenci a péči o vlastní zdraví vnímají ženy o něco hůře průměrnou známkou 6,7. „Ženy jsou v tomto ohledu zodpovědnější, pravidelně navštěvují preventivní prohlídky, více dbají na zdravý životní styl. Stále to však není dostačující, ať už z důvodu nedostatku času nebo proto, že vlastně nevědí, jak o své zdraví pečovat. Často řeší i pouze fyzickou stránku a zapomínají na své psychické zdraví“, říká MUDr. Karel Bláha, praktický lékař z poradny uLékaře.cz. Šetření dále potvrdilo, že ženy na Moravě se cítí zdravější a dosáhly průměrného hodnocení 7,1 (viz graf 1), jihomoravský region dokonce 7,2, jedné z nejvyšších hodnot v rámci celé ČR. Ženy, žijící na Moravě a Slezsku také uvádějí, že se více věnují prevenci a péči o své zdraví a dosáhly hodnocení 6,9 oproti celorepublikovém průměru 6,7.

O projektu ŽENY s.r.o.:

Interaktivní platforma žen, které tvoří obsah online www.zenysro.cz a offline v devíti městech ČR ve franšízách coworkingových centrech Pracovny ŽENY s.r.o. Komunita dnes sdružuje 63 tisíc žen s detailní znalostí chování a dat o ženách, které ovlivňují 80 % nákupních rozhodnutí. Zapojené ženy pravidelně sdílí své zkušenosti, recenze, ale také příležitosti a pracovní možnosti. Součástí projektu je i podpora malých a začínajících podnikatelek na http://www.podnikavazena.cz/

O události Den, kdy se budu mít ráda:

ŽENY s.r.o. na podporu sebevědomí pořádají 10.3. 2018 v 12 hod. v Avion Shopping Parku Brno, Skandinávská 2, Brno další setkání žen zaměřené na zdraví a duchovno. Celou akci bude moderovat zpěvačka Zuzana Gamboa a můžete se těšit na hosty jako je Olga Lounová nebo hudební kapela Vesna. Dále je možné bezplatně využít služeb praktických lékařů, psychologů, dermatologů a plastických chirurgů, nutričních poradců, masérů a terapeutů nebo poradců na zdravý životní styl. Další informace jsou k dispozici na: http://www.zenysro.cz/kalendar/zabava-a-volny-cas/den-kdy-se-budu-mit-rada-v-brne.

Článek je součástí projektu Pro Fair Play.
Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.

Další články

shutterstock_1233210871

Můžeme začít i od samy od sebe

Jsme dostatečně aktivní v otázkách osobních aktivismu?  „Je načase, aby ženy přestaly být zdvořile naštvané.“ – ...