Zpět na úvod

Využijte na sdílenou kancelář s hlídáním dětí bonusy od zaměstnavatele!

pexeso
Autor: Redakce
Štítky:

Jak zvládnout kariéru a děti bez výčitek? Tuhle otázku si jistě alespoň jednou položí každý rodič. V současné době mají rodiče více mozností, jak skloubit práci a péči o rodinu.  Bonusové systémy firem se nyní mění, více zaměstnavatelů nyní poskytuje zaměstnanecké benefity v podobě příspěvku na sladění rodinného a pracovního života. Pokud Váš zaměstnavatel nenabízí firemní školku či alespoň dětský koutek, zkuste ho požádat o příspěvek na naše sdílené kanceláře!  

Bonusové systémy firem se mění, stále více je ze strany zaměstnanců zájem o služby pro lepší sladění práce a rodiny.

Dnešní systémy benefitů firem se mění. Pro mnoho (hlavně mladších)  zaměstnanců nejsou nejdůležitější peníze, ale důraz kladou na zaměstnanecké benefity.

Nedostatek zařízení pečujících o děti ve věku od jednoho roku do pěti let dítěte je velice citelný.  Pokud se rozhodnete vrátit zpět do práce, není mnoho možností, jak péči o dítě zajistit. Ano, jsou tu státní jesle – ale ty v současné době téměř neexistují a míst je v nich žalostně málo.

Státní mateřské školky mnoho dětí do 3 let nepřijímají z důvodu naplněné kapacity. A pokud děti přijmou, tak na základě řádného zápisu, který probíhá vždy v březnu předchozího školního roku. V březnu ale třeba netušíte, že vám v říjnu zaměstnavatel nabídne práci z domova. Při získání místa ve školce jste tak bez šance.

Rodiče mohou využít i některých placených soukromých zařízení, ale tady je to sázka na kvalitu. Můžete využít i firemní školku nebo dětskou skupinu. Těch je ale také poskrovnu. Takže nastupují babičky, jenže ne každý „hlídací“ babičku má. Zkrácený pracovní úvazek nechcete přijmout. Co teď?

Práce z domova je také řešením, jak sladit pracovní a rodinný život. Při celodenní péči o děti ale není přes den na práci čas, takže resty doháníte po nocích a přes den jste nevyspalí, nevrlí a unavení.

Získejte více času pro sebe a své děti a přijďte vyzkoušet práci ve sdílené kanceláři Pexeso! O děti tu bude postaráno a vy uděláte v klidu více práce, než z domova. Pokud vám zaměstnavatel v rámci zaměstnaneckých benefitů na služby Pexesa přispěje, máte vyhráno.

Požádejte svého zaměstnavatele o zařazení sdílených kanceláří do systému zaměstnaneckých benefitů a už si nebudete muset dělat starosti s hlídáním dětí. Nedostatek volného času na práci doma se stane minulostí.

Pokud se tedy snažíte skloubit práci s rodinou a na rodičovské dovolené pracujete třeba na částečný úvazek z domova, požádejte zaměstnavatele o příspěvek na služby Ateliéru Pexeso v rámci firemních benefitů!

Článek je součástí projektu Pro Fair Play.
Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.

Další články

text we the women in a piece of paper

Feminismus a systém

Existuje prostor pro antisystémový feminismus? Mýtus korporátního, systémového feminismu se v mainstreamu držel ...

Los Angeles Premiere Of Amazon Prime Video's 'Daisy Jones & The Six' Season 1

Ženy ve filmu

Mají co říct, ale nedostávají prostor: jsou herečky, ženy, jejich příběhy a jejich pohled na svět v současném filmu ...