Zpět na úvod

Vladimír Špidla se stal ambasadorem proti ageismu

Špidla tz
Autor: Redakce
Štítky:

Současný vedoucí Odboru poradců a poradkyň předsedy vlády a bývalý premiér a ministr práce a sociálních věcí České republiky a eurokomisař Vladimír Špidla se stal členem Sítě ambasadorů a ambasadorek Proti ageismu obecně prospěšné společnosti Alternativa 50+.

Kdo jiný by se měl stát ambasadorem proti ageismu než politik, který se s tématem sociální spravedlnosti a rovných příležitostí setkával v tolika funkcích – jako ministr, jako předseda vlády i jako evropský komisař pro zaměstnanost, sociální věci a rovné příležitosti, ale samozřejmě i jako vedoucí Odboru poradců a poradkyň předsedy vlády nebo ředitel Masarykovy demokratické akademie. Vladimír Špidla.

Mezi ambasadory a ambasadorkami Proti ageismu přibývá vedle významných osobností veřejného či kulturního života i současných či bývalých politiků a političek ve vrcholných funkcích. V Síti ambasadorů a ambasadorek Proti ageismu už jsou například ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dientsbier nebo ministryně práce Michaela Marksová.

„Téma ageismu a diskriminace na základě věku je v České republice velký problém, i proto nás velice těší, že se k boji proti němu hlásí i tak významné osobnosti, jakou je právě Vladimír Špidla,“ říká socioložka organizace Alternativa 50+ Kateřina Kňapová.

V roce 2015 se aktivity sítě Proti ageismu zaměřují na téma ageismu v médiích.

Naším hlavním cílem v letošním roce je podívat se na to, jak média píšou a hovoří o starších lidech. Plánujeme i zpracování výzkumu na téma zastoupení novinářů a novinářek po padesátce v českých, nejen veřejnoprávních médiích, a zda jsou v tomto ohledu média zrcadlem společnosti, nebo posilují negativní stereotypy o starších lidech,“ dodává k činnosti sítě Kateřina Kňapová.

Alternativa 50+

Dlouhodobě odbourává předsudky, podle kterých lidé po padesátce patří „do starého železa“ a neobstojí na trhu práce. Bojuje proti věkové diskriminaci u zaměstnavatelů i ve společnosti. Podílí se na změnách zákonů a vládních opatření. Aktivně přispívá k nastavování a zkvalitňování podmínek podporujících rovné příležitosti na pracovním trhu.

Více informací o Síti ambasadorů a ambasadorek:

http://protiageismu.alternativaplus.cz.

Profil Vladimíra Špidly na stránkách Sítě ambasadorů a ambasadorek proti ageismu:

http://protiageismu.alternativaplus.cz/osobnosti/vladimir-spidla/

 

Článek je součástí projektu Pro Fair Play.
Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.

Další články

text we the women in a piece of paper

Feminismus a systém

Existuje prostor pro antisystémový feminismus? Mýtus korporátního, systémového feminismu se v mainstreamu držel ...

Los Angeles Premiere Of Amazon Prime Video's 'Daisy Jones & The Six' Season 1

Ženy ve filmu

Mají co říct, ale nedostávají prostor: jsou herečky, ženy, jejich příběhy a jejich pohled na svět v současném filmu ...