Zpět na úvod

Tváře kampaně Dne na podporu ženského sebevědomí MÁM SE RÁDA

denkdymamserada_logo
Autor: Tereza Horňáková
Štítky:

Den, kdy se budu mít ráda
Setkání na podporu ženského sebevědomí

Zdravé sebevědomí a sebeláska jsou jedny z nejdůležitějších aspektů šťastného a radostného života každé ženy. My, české ženy, však s touto základní dovedností máme malinko potíže.

Proto jsme se rozhodly ženám pomoci a to tak, že věnujeme tento den jen samy sobě. Necháme se hýčkat a připomeneme si, jak skvělá a krásná stvoření jsme, abychom na to nezapomínaly dalších 364 dnů v roce.

Tváře kampaně Dne na podporu ženského sebevědomí MÁM SE RÁDA

www.mamserada.cz

Irena Holčáková            

“Nejhezčí ozdobou ženy je její úsměv”

Jsem jedna z vás. Pocházím ze Vsetína, městečka na Valašsku. Nyní bydlím osmým rokem v Praze. V současné době jsem hlavně maminka na plný úvazek. S mým skvělým partnerem si společně užíváme naše úžasná dvouletá dvojčátka Ellinku a Sebíka, která nám otočila náš dosavadní život vzhůru nohama a naučila nás přehodnotit některé priority, co je a není v životě důležité. Miluji svou rodinu, dobré jídlo, cestování, nakupování a svou práci. Práci, díky které se mi podařilo setkat se a navázat kontakty a přátelství s různými zajímavými a inspirujícími lidmi. Práci, která mi obohatila můj život a přinesla potěšení, která se stala mým koníčkem. Řídím se heslem: „Nikdy nebudeš v životě litovat toho, co jsi udělala, ale toho, co jsi neudělala.“ Věřím, že nikdy není pozdě své životní sny naplňovat. Jeden ze snů jsem si splnila už minulý rok, kdy se mi podařilo zhubnout téměř 20 kg a díky tomu se cítit výborně, zvednout si sebevědomí a mít se více ráda!

Irena Holčáková

Kamila Metzová    

“Každá žena je úžasná, pokud může být sama sebou”

Jsem kreativní žena, maminka dvou holčiček, která se dlouho učila mít se ráda. Z holky, která se v létě schovávala v dlouhé pletené vestě, s nikým se nebavila a byla věčně zalezlá doma, se stala přátelská žena, která má ráda výzvy. Začala jsem více poslouchat sama sebe, věřit své vnitřní ženské intuici. Zahodila jsem strach ze všeho nového, ze životních změn a začala životu říkat ANO a naučit se mít se ráda! Začala   jsem se postupně profesně věnovat tomu, co mě vždycky nesmírně přitahovalo, a to oblast výživy a zdravého životního stylu. Na mateřské jsem si proto doplnila profesní kvalifikaci v tomto oboru a založila blog vařilamyšička.cz, který se stal úspěšný. O své zkušenosti se ráda dělím s ostatními formou workshopů a přednášek. Nemám ráda nudu, proto jsem jednu ze svých přednášek nazvala „Převychovej své vnitřní prase“. Jsem vděčná, že mohu lidem okolo sebe pomáhat k tomu, aby měli více elánu do života díky lepšímu stravování. Naše tělo je jediné místo, ve kterém musíme vydržet do konce života. Stojí zato dávat mu to správné palivo.

Kamila Metzová

Kristýna Solničková

“Síla, krása a štěstí spočívají v přijetí vlastní nedokonalosti.”

Vystudovala jsem VŠ se zaměřením na marketing a management, ale od ukončení vzdělání se pohybuji v neziskové sféře. Ptáte se proč? Je to jednoduché, práce pro druhé mne naplňuje. I proto jsem založila Pracovnu ŽENY s.r.o. ve Slaném a věnuji se zde krom vlastní tvorby, kdy pod značkou KMS Design tvořím pletené a háčkované oblečení, také akcím zaměřených na ženy, na osobní rozvoj a další důležité témata, která pomáhají druhým i mně osobně. Hodně dlouho jsem totiž myslela na druhé a zapomínala na sebe, a tak se postupně učím mít ráda sama sebe a hlavně také říkat ne. V práci potřebuji svobodu a ráda se učím novým věcem. A jaká jsem? To spíše posoudí jiní, ale určitě by řekli spolehlivá, kreativní, empatická a přátelská. Také mám ráda zvířata, přírodu, spánek, hudbu, tanec, kreslení/malování a asi milion dalších věcí.

Kristýna Solničková

Lenka Čejková Kondášová    

“Nikdy není pozdě začít žít, milovat, podnikat, nestárnout a být svá.“

Jsem maminka tří dětí a babička dvou vnoučátek. Po revoluci veselá, vyrovnaná, optimistická jsem opustila své povolání učitelky a šla do rodinné firmy. Pomáhala jsem všem a jen jsem v tom shonu zapomněla na sebe. Uběhlo 20 let a já zjistila, že mi život utekl mezi prsty. Věřím, že nikdy nic není špatně, je to životní zkušenost. Poslední dva roky jsem na sobě hodně zapracovala, v první řadě přeprogramovávala mysl a přijímala s láskou spoustu věcí, které mne trápily. Na podzim 2018 jsem se rozvedla a ponechala si rodné příjmení. Plním si své dívčí sny a nenechávám se už od ničeho odradit. Chtít, neznamená mít. Takže když chci mít, je potřeba snít a za tím snem si jít. A tak jako dříve zase zpívám, plní si svůj sen a rozjíždím si vlastní podnikání a mám se ráda!

Lenka Čejková Kondášová

Zdeňka Jansová      

“Nikdy nepřestávám snít a za svými sny jít. Pořád je na co se těšit!“

Je mi 40 let a dlouhodobě žiji v Brně. Mám milující rodinu – úžasného muže a dvě dcery (14 a 5 let). A to vše po těžké životní zkušenosti a ráně, která do života přišla tragickou smrtí prvního manžela a já zůstala s dcerkou sama a myslela jsem si, že život skončil. Ale vše se obrátilo zase v dobré. Pracuji jako event manager, což je povolání náročné na čas, organizační talent a nervy, ale mám svoji práci moc ráda, protože je rozmanitá a každý den mi skýtá nové dobrodružství. S manželem také podnikáme ve společnosti Collalloc, která vyrábí stejnojmenný doplněk stravy. Jsem akční žena, která miluje výzvy, má ráda sport a zdravý životní styl. Ze všeho nejvíc mě láká cestování. Díky práci na zaoceánské lodi jsem měla možnost navštívit nespočet krásných míst a zažila mnoho nezapomenutelných okamžiků. Co je můj recept na spokojený život? Mějte se rádi, dělejte si radosti a pečujte o tělo. Alespoň jeden den v týdnu věnujte sobě, udělejte si radost a rozmazlujte se. Usmívejte se a zpívejte.

Zdeňka Jansová

Článek je součástí projektu Pro Fair Play.
Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.

Další články

text we the women in a piece of paper

Feminismus a systém

Existuje prostor pro antisystémový feminismus? Mýtus korporátního, systémového feminismu se v mainstreamu držel ...

Los Angeles Premiere Of Amazon Prime Video's 'Daisy Jones & The Six' Season 1

Ženy ve filmu

Mají co říct, ale nedostávají prostor: jsou herečky, ženy, jejich příběhy a jejich pohled na svět v současném filmu ...