Zpět na úvod

Seznamte se: Ženy s. r. o.

ženy sro
Autor: Redakce
Štítky:

Čím dál více žen se vrhá do podnikání, často s ním začínají na mateřské. Podporu najdou na webu Ženy s. r. o. 

Začínáte podnikat? Na portálu ŽENY s.r.o. najdete potřebné informace a podporu, kterou vám rády poskytnou formou rozhovoru a jeho propagace na sociálních sítích. Uvažujete o podnikání? Inspirujte se podnikatelskými příběhy žen, které to dokázaly. Web poskytuje zázemí a podporu pro podnikání,  zároveň je ale také světem spotřebitelek, které se mohou stát zákaznicemi sdružených českých podnikatelek.

Portál je v provozu přes dva roky a za dobu svého fungování pomohl stovkám žen. Žen, které sní svůj sen o podnikání. O podnikání, které by jim umožnilo skloubit rodinný život a péči o děti s prací, která je naplňuje a poskytuje jim potřebnou flexibilitu. K dnešnímu dni se na ŽENY s.r.o. registrovalo téměř 50 000 žen.

Podnikání pomohlo skloubit práci a rodinný život třeba Evě Urbanové, která ho rozjela právě na mateřské s malou dcerou. Teď k ní má ještě syna a se svými Českými bedýnkami sbírá ocenění, kudy chodí.

Eva přitom původně pracovala ve farmacii, měla pevnou pracovní dobu a stálý plat, který jí chodil na účet každý měsíc. Po narození dcery ale svůj život přehodnotila a pustila se do svého snu.

Výhoda podnikatele je ve svobodě – žádný šéf nevolá s tím, že chce reporty. Výsledky mít stejně musíte, protože pojištění a životní náklady za vás nikdo nezaplatí, o všem si ale rozhodujete sami,“ říká dnes Eva Urbanová.

Co jí nejvíce pomohlo při rozjezdu? Vyjít mezi lidi a nebát se mluvit o svém produktu.

 „Pomohly mi ŽENY s.r.o., různá networkingová setkání nebo účast v Rozjezdech roku, kde jsem skončila v Pardubickém kraji na druhém místě. Nyní jsem reprezentovala město Pardubice v soutěži Živnostník roku 2015, kde jsem získala krásné třetí místo. Po soutěžích se o mně začalo psát v novinách a časopisech, což jistě přispělo ke známosti Českých bedýnek. Dobrý produkt je nutností, stejně důležité ale je, aby se o něm dozvěděli zákazníci,“  vypráví podnikatelka.

„Eva je jednou z žen, kterou jsme podpořily– ať už profilem na webu a rozhovorem, který nabízíme všem podnikavým ženám, nebo prezentací jejích výrobků v katalogu produktů českých a slovenských podnikavých žen,“ říká k tomu Eva Čejková Vašková, zakladatelka a jednatelka ŽENY s.r.o.

Eva začala podnikat ve svých 21 letech a podpora podnikavých žen je pro ni naprosto přirozená jak v online prostředí na webu, tak v offline prostředí při setkáváních v Pracovnách ŽENY s.r.o. po celé České republice.

Ženy dnes nejdou do podnikání s tím, že by chtěly vydělávat miliony. Spíše se chtějí uživit, realizovat, mít čas na děti a být flexibilní.

„Podle našich zkušeností by většině podnikavých žen stačil příjem okolo 25 000 Kč měsíčně. A podnikatelky, které podporujeme, jsou důkazem toho, že to jde. A je jedno, zda pěstují bylinky, šijí originální šaty nebo doma vyrábí marmeládu,“ uzavírá Čejková Vašková.

Článek je součástí projektu Pro Fair Play.
Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.

Další články

text we the women in a piece of paper

Feminismus a systém

Existuje prostor pro antisystémový feminismus? Mýtus korporátního, systémového feminismu se v mainstreamu držel ...

Los Angeles Premiere Of Amazon Prime Video's 'Daisy Jones & The Six' Season 1

Ženy ve filmu

Mají co říct, ale nedostávají prostor: jsou herečky, ženy, jejich příběhy a jejich pohled na svět v současném filmu ...