
Mise: Mít dítě neznamená být vyloučen z profesního a společenského života.
Inovativní projekt Baby Office vznikl před třemi lety. Hlavním impulsem pro jeho založení byl nedostatek pracovních příležitostí pro ženy na rodičovské dovolené a při návratu do práce.
Podnikavé ženy Hana Krejčí a Pavlína Bandrowská se chopily příležitosti a otevřely centrum pro pracující rodiče. Co všechno centrum nabízí?
- Základem je miniškolka s flexibilní docházkou, kde zkušené lektorky pečují o děti od 6 měsíců,
- sdílená kancelář s možností pronájmu zasedačky, kterou je možné si pronajmout hodinově nebo za měsíční paušál.
- Součástí projektu jsou také vzdělávací kurzy pro začínající i zkušené podnikatele, kurzy osobního rozvoje a networkingové akce, které jsou skvělou příležitostí pro navázání nových obchodních i osobních vztahů.
Mobilní dětské koutky
Centrum Baby Office najdete na Praze 4, naproti Thomayerově nemocnici. Zakladatelky se ale nechtěly omezovat pouze na jednu lokalitu a začaly nabízet hlídání dětí všude tam, kde se předpokládá účast rodičů s dětmi. Jednak jsou to vzdělávací akce pro ženy, jako je pracovně zážitková konference Ženy sobě (16.3.2016), dále výstavy a veletrhy, kulturní a sportovní akce pro rodiny s dětmi a další.
Celkový přehled akcí, kde je o děti postaráno, najdete na stránkách mobilnikoutky.cz
Podpora rodičů ve firmách
Přestože na mateřské dovolené mnoho žen uvažuje o podnikání, většina touží po stabilní práci s možností sladit ji s péčí o rodinu. Proto se projekt Baby Office zaměřuje i na podporu zaměstnavatelů, kteří si chtějí udržet kvalitní zaměstnance a motivovat je k dosahování maximálních výsledků.
Nabízí programy pro matky na mateřské a rodičovské dovolené, které jim umožní držet krok i v době, kdy se starají o děti a umožní jim pak snadný návrat do pracovního procesu. Kromě toho nabízí mobilní dětské koutky na firemních akcích a pořádání zážitkových programů pro rodiny zaměstnanců.
Dotace na podporu rodičů
Ve spolupráci s agenturou Work Life Agency se Baby Office zaměřuje také na získávání dotací z evropských fondů, které jsou zaměřené na sladění práce a rodiny.
Článek je součástí projektu Pro Fair Play.
Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.