Zpět na úvod

Projekt Baby Office podporuje ženy s malými dětmi

baby office

Mise: Mít dítě neznamená být vyloučen z profesního a společenského života.

Inovativní projekt Baby Office vznikl před třemi lety. Hlavním impulsem pro jeho založení byl nedostatek pracovních příležitostí pro ženy na rodičovské dovolené a při návratu do práce. 

Podnikavé ženy Hana Krejčí a Pavlína Bandrowská se chopily příležitosti a otevřely centrum pro pracující rodiče. Co všechno centrum nabízí?

Mobilní dětské koutky

Centrum Baby Office najdete na Praze 4, naproti Thomayerově nemocnici. Zakladatelky se ale nechtěly omezovat pouze na jednu lokalitu a začaly nabízet hlídání dětí všude tam, kde se předpokládá účast rodičů s dětmi. Jednak jsou to vzdělávací akce pro ženy, jako je pracovně zážitková konference Ženy sobě (16.3.2016), dále výstavy a veletrhy, kulturní a sportovní akce pro rodiny s dětmi a další.

Celkový přehled akcí, kde je o děti postaráno, najdete na stránkách mobilnikoutky.cz

Podpora rodičů ve firmách

Přestože na mateřské dovolené mnoho žen uvažuje o podnikání, většina touží po stabilní práci s možností sladit ji s péčí o rodinu. Proto se projekt Baby Office zaměřuje i na podporu zaměstnavatelů, kteří si chtějí udržet kvalitní zaměstnance a motivovat je k dosahování maximálních výsledků.

Nabízí programy pro matky na mateřské a rodičovské dovolené, které jim umožní držet krok i v době, kdy se starají o děti a umožní jim pak snadný návrat do pracovního procesu. Kromě toho nabízí mobilní dětské koutky na firemních akcích a pořádání zážitkových programů pro rodiny zaměstnanců.

Dotace na podporu rodičů

Ve spolupráci s agenturou Work Life Agency se Baby Office zaměřuje také na získávání dotací z evropských fondů, které jsou zaměřené na sladění práce a rodiny.

Článek je součástí projektu Pro Fair Play.
Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.

Další články

text we the women in a piece of paper

Feminismus a systém

Existuje prostor pro antisystémový feminismus? Mýtus korporátního, systémového feminismu se v mainstreamu držel ...

Los Angeles Premiere Of Amazon Prime Video's 'Daisy Jones & The Six' Season 1

Ženy ve filmu

Mají co říct, ale nedostávají prostor: jsou herečky, ženy, jejich příběhy a jejich pohled na svět v současném filmu ...