Zpět na úvod

Pozvánka na kurzy pro osoby s duševním onemocněním

image_recovery
Autor: Tereza Horňáková
Štítky:

 

Statistiky uvádí, že v České republice žije 1-2% dospělých osob s duševním onemocněním. Problematikou jejich životních podmínek a možnostmi začleňování do společnosti se dlouhodobě věnuje spolek Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví. Ten nyní pořádá pro pacienty samotné nebo jejich rodinné příslušníky kurzy Recovery Škola zotavení.

Recovery Škola zotavení nabízí širokou škálu kurzů s tematikou spojenou s duševním zdravím a nemocí. Na vytváření vzdělávacích programů i na výuce se spolu s odborníky z pomáhajících profesí podílejí lidé s vlastní zkušeností s duševním onemocněním.

„Kurzy jsou určeny jak lidem s duševním onemocněním, tak i jejich blízkým, jejichž role může být v procesu zotavování klíčová. Posilujeme umění stavět na silných stránkách jednotlivce a orientovat se na budoucnost,“ říká Petra Kubinová z Centra pro rozvoj péče o duševní zdraví.

Kurz Sebeřízení – 17. 4. 2018

Jak zvládat obtíže spojené s duševním onemocněním? Co dokážeme sami? Nakolik jsme schopni říci si o podporu svým blízkým, okolí, společnosti, odborníkům na duševní zdraví, případně i těm, kteří prožili něco podobného? Budeme diskutovat o tom, jak můžeme dosáhnout toho, abychom měli nemoc pod kontrolou, nebo jak včas zachytit varovné příznaky. Nabízíme prostor pro vzájemnou inspiraci v tom, jak se cítit lépe, porozumět sám sobě, jak posílit své sebevědomí a jak hledat vnitřní motivaci.

Kurz Zotavení (Recovery) – 24. 4. 2018

Lze se uzdravit z vážné duševní nemoci? Je zotavení možné? A je pro každého? Jakou roli hraje v životě důvěra, naděje a odhodlání vyrovnat se s nemocí a žít plnohodnotný život? Základní kurz Školy zotavení seznámí studenty s konceptem zotavení (Recovery).

DSCN0516

Další kurzy proběhnou v květnu a červnu a budou zaměřena na tato témata:

Finanční gramotnost   (10. 5. 2018)

Sebeprezentace          (15. 5. 2018)

Mezilidské vztahy jako součást zotavení (2 dny – 23. – 24. 5. 2018)

Stigma a self-stigma   (6. 6. 2018)

Jak komunikovat s lékařem nejen o medikaci (19. 6. 2018)

Sociální sítě                (21. 6. 2018)

Organizátorem kurzů je Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví. Kurzy se konají na adrese Řehořova 10, 130 00 Praha 3 a všechny kurzy jsou zdarma. Více informací o kurzech naleznete na www.cmhcd.cz případně u projektové manažerky Petry Kubinové – tel. 774 393 704, email kubinova@cmhcd.cz.

Článek je součástí projektu Pro Fair Play.
Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.

 

Další články

shutterstock_740796292

Ztraceno v překladu

Misogynie, která v originále nebyla. V rozhovoru pro Channel 4 News se Dr. Emily Wilson, klasická filosofka a ...