O nás

Active Radio a.s. je multimediální skupina, která od roku 2018 patří holdingové společnosti Czech Media Invest. Spolu se skupinou Active je v České republice součástí této nadnárodní společnosti také divize médií sdružených do skupiny Czech News Center (např. Blesk, AHA!, Sport, iSport.cz, atd.), lídr knižního trhu EUROMEDIA GROUP, a.s. a tiskárny Czech Print Center. Mateřské společnost EPH pak ještě spoluvlastní internetovou televizi Mall TV.

Active Group je nejvýznamnější hráč na českém rozhlasovém trhu. Provozuje rádia Frekvence 1, Evropa 2, rádio Bonton, Dance Rádio a spoluvlastní rádio ZET. Již více než deset let navíc intenzivně rozvíjí své internetové aktivity – největší digitální hudební službu v ČR Youradio, zpravodajsko-informační multimediální projekt Youradio News, hudební portál koule.cz, atd. Velmi silné jsou také jednotlivé značky na sociálních sítích, kde například Evropa 2 má dnes již více než milion fanoušků. V neposlední řadě je součástí Active i mediální zastupitelství Regie Radio Music (RRM). To se v roce 2015 stalo spoluzakladatelem nejsilnějšího rozhlasového zastupitelství v ČR s názvem RADIOHOUSE (www.radiohouse.cz), které aktuálně drží více než 50 % podíl na rádiovém trhu.

Kromě výše zmíněných aktivit patří do portfolia Active Group také multimediální projekt prasátka Pigy. Značka Pigy aktuálně zastřešuje 4 webová rádia, specializované weby pigy.cz a pigymama.cz, Pigy školky, knížky, časopisy, aplikace, hry, plyšové hračky a deskové hry, písničkové CD, atd. Pigy rovněž realizuje několikrát do roka úspěšné outdoorové akce pro celou rodinu zvané Pigyády.

Součástí rodiny Active je také eventová divize No Limits. Ta produkuje nejrůznější koncerty zahraničních i tuzemských interpretů (např. Gipsy Kings, Modern Talking apod.), festivaly jako je Paráda fest Frekvence 1, velké outdoorové eventy jako je Rádio srdcem pro Život dětem nebo Den na maXXimum. Do portfolia No Limits lze dále zahrnout akce a aktivity pro klienty na míru, například nejrůznější rádiové road-show, speciální soutěže propojené s eventy a řadu dalších aktivit.