Zpět na úvod

Nebojte se agentur na hlídání dětí!

Agentury děti
Autor: Petra Müllerová
Štítky:

Předškolních zařízení, která poskytují péči o děti, je nedostatek, ale děti bez dozoru zůstat nemohou. To vědí nejen rodiče, ale i agentury na hlídání, které nabízejí služby profesionálních chův.

Ženy, které jsou zaměstnány na plný úvazek, se často potýkají s problémem, kdo pohlídá jejich děti, vyzvedne je ze školy nebo dovede na kroužek. Na partnera ani své rodiče se většinou spolehnout nemohou, neboť i oni pracují. Pomoci může chůva. Kde ji však hledat?

„Hledali byste pomoc při hlídání dětí v agentuře?”

  • 25
  • 55

Zobrazit vysledky

Loading ... Loading ...

Někdy stačí zeptat se známých, jindy je třeba podat si inzerát a vybírat z desítek odpovědí nejvhodnější uchazečku. Další možností je obrátit se na agenturu a nechat výběr nejvhodnější a hlavně prověřené uchazečky na ní. (Výhodou agentury je, že se na její služby lze spolehnout i ve chvíli, kdy domluvená chůva onemocní a je potřeba sehnat náhradní hlídání.)

Specifikum českých agentur na hlídání je především v tom, že oddělují hlídání dětí od ostatních domácích prací. Chůva se tedy stará o děti, ale nemá na starosti úklid domácnosti nebo nákupy. O tohle vše se může postarat jiná žena. I s jejím hledáním některé agentury pomohou.

Chůvy, které nabízejí agentury, jsou většinou studentky (mnohdy studentky zdravotnického nebo pedagogického oboru), absolventky nějakého speciálního kurzu, dívky s praxí, řidičským průkazem, speciálními schopnostmi či koníčky atd. Jedním slovem, jedná se o dívky kvalifikované. Pokud ale rodina preferuje starší ženu, která má zkušenosti s výchovou vlastních dětí, i takovou díky agentuře snadno najde. I tato žena však musí být dostatečně kvalifikovaná na pozici chůvy. To, že je sama matkou, nestačí. Zdá se tedy, že ačkoliv všechny chůvy jsou ženy, tak ne všechny ženy mohou být chůvy.

Tím, že agentury na hlídání pečlivě vybírají chůvy, které zaměstnají, vlastně říkají, že ne každá žena je dobrou pečovatelkou. Dobrá pečovatelka musí mít určité vlastnosti, schopnosti a dovednosti. Odsud je už jen krok k tomu, aby péče o děti byla společností uznávána (ne považována za něco, co je přirozené všem ženám) a lépe hodnocená.

Další články

text we the women in a piece of paper

Feminismus a systém

Existuje prostor pro antisystémový feminismus? Mýtus korporátního, systémového feminismu se v mainstreamu držel ...

Los Angeles Premiere Of Amazon Prime Video's 'Daisy Jones & The Six' Season 1

Ženy ve filmu

Mají co říct, ale nedostávají prostor: jsou herečky, ženy, jejich příběhy a jejich pohled na svět v současném filmu ...