Zpět na úvod

Nebezpečí první schůzky

první schůzka
Autor: Petra Müllerová
Štítky:

První schůzka by měla být nejen romantická, ale i bezpečná. Každá žena by předtím, než na ni vyrazí, měla zvážit nejen to, jak se nalíčí a co si oblékne, ale i to, zda je pro ni setkání bezpečné.

Seznamování přes internet

Největší nebezpečí logicky hrozí na schůzkách, které byly sjednány bez předchozího osobního kontaktu. Nápadník totiž o sobě mohl lhát, vydávat se za někoho, kým ve skutečnosti není atd.

Chcete-li se přesto seznamovat na internetu, zkuste se vždy zamyslet nad tím, co vám druhá osoba o sobě říká či píše. Je to reálné? Nejsou v tom nesrovnalosti? Své soukromí si chraňte a neprozrazujte toho o sobě na internetu až příliš.

Nenechte se k ničemu nutit a rozhodně se s druhým člověkem nescházejte dřív, než uznáte za vhodné. Pokud je to možné, před první schůzkou si vzájemně párkrát zatelefonujte.

Jak snížit rizika prvního rande:

Internet může být nejen nebezpečným protivníkem, ale i užitečným pomocníkem. Před první schůzkou si díky němu totiž lze svůj protějšek alespoň částečně prověřit – tedy najít si o něm nějaké informace, ověřit si, zda vám říkal o některých faktech ze svého života pravdu…

S neznámými lidmi se vždy scházejte na veřejných místech (v kavárně, v baru na náměstí atd.). Řekněte rodině nebo přátelům, kam a s kým jdete, případně je požádejte, aby vám během schůzky zavolali nebo jim řekněte, že se jim ozvete, až dorazíte domů.

Na konci rande důkladně zvažte, zda se nechat doprovodit až domů nebo zda se nechat domů odvést autem. Raději mějte v telefonu číslo na taxislužbu a při sobě dostatek peněz.

Pokud během schůzky dojde k nějakému překročení hranic (nepříjemné doteky nebo sexuální narážky), pak se ohraďte a řekněte jasné a zřetelné „ne“, případně schůzku ihned ukončete.

Odcházíte-li na toaletu, mějte pro jistotu svou sklenici prázdnou. Případy, kdy muž ženě hodí drogu do pití, nejsou až tak výjimečné.

Obecně platí, že je vždy lépe mít se na pozoru, než něco podcenit a později toho litovat! Pokud navzdory všem bezpečnostním opatřením k sexuálnímu napadení během schůzky dojde, nic si nevyčítejte a nebojte se celou věc ohlásit na policii.

Článek je součástí projektu Pro Fair Play.
Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.

Další články

text we the women in a piece of paper

Feminismus a systém

Existuje prostor pro antisystémový feminismus? Mýtus korporátního, systémového feminismu se v mainstreamu držel ...

Los Angeles Premiere Of Amazon Prime Video's 'Daisy Jones & The Six' Season 1

Ženy ve filmu

Mají co říct, ale nedostávají prostor: jsou herečky, ženy, jejich příběhy a jejich pohled na svět v současném filmu ...