Zpět na úvod

Kostka pomáhá ženám zvýšit šanci na práci

Vcelka (5)

Komunitní centrum Kostka v Krásné Lípě pomáhá nezaměstnaným ženám pečujícím o děti zvýšit šance najít a udržet si zaměstnání. Jedná se zejména o ženy ze sociálně slabého prostředí s nízkou kvalifikací. Kostka vyhledává vhodné potenciální zaměstnavatele, nabízí také poradenství při tvorbě životopisu a prezentaci svých schopností při přijímacích pohovorech.

Ženy mohou využít nabízené poradenství a další poskytované sociální služby. V neposlední řadě komunitní centrum zajišťuje péči o děti v předškolním Klubu Včelka tak, aby účastnice programu měly dostatek prostoru pro jednání se zaměstnavateli.

„Komunitní centrum pomáhá nezaměstnaným ženám překonat každodenní drobné překážky při hledání zaměstnání, často se jedná o zdánlivé drobnosti, které však v konečném důsledku tyto ženy z pracovního trhu zcela vylučují,“ říká Hana Volfová, ředitelka komunitního centra Kostka v Krásné Lípě, a dodává: „Kostka sama vytváří v průběhu roku až 10 pracovních míst pro uchazeče o zaměstnání, kteří se neuplatnili na otevřeném trhu práce.“

Další služby jsou nejen pro ženy. Kostka pomáhá vést důstojný a hodnotný život dětem i dospělým a podporuje je při řešení jejich životních situací.

V komunitním centru pracují s dětmi od tří let věku. Ti nejmladší denně navštěvují předškolní Klub Včelka, kde rozvíjí své dovednosti a znalosti, tak aby dobře zvládli zápis do 1. třídy a nástup do školy. Starším dětem pomáháme připravit si úkoly do školy a procvičit si probírané učivo. V komunitním centru Kostka je také prostor pro trávení volného času, dětem a mládeži je nabízena sociální služba.

Pro dospělé v obtížné životní situaci jsou k dispozici služby terénních sociálních pracovníků nebo poradce. Na sociální pracovníky se lidé nejen z Krásné Lípy, ale z celého regionu Šluknovska obracejí o radu a pomoc při řešení problémů např. v oblasti bydlení, zaměstnání, péče o děti nebo dluhů.

Kostka také podporuje osoby pečující o blízkého člena rodiny v domácím prostředí. Terénní pracovnice zastoupí pečující osobu ve sjednaném čase a rozsahu.

Prostory komunitního centra jsou využívány i pro další aktivity např. jazykové a vzdělávací kurzy, tvořivé dílny nebo setkání maminek.

Kontakt: Hana Volfová, telefon: + 420 777 291 400

Článek je součástí projektu Pro Fair Play.
Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.

Další články

text we the women in a piece of paper

Feminismus a systém

Existuje prostor pro antisystémový feminismus? Mýtus korporátního, systémového feminismu se v mainstreamu držel ...

Los Angeles Premiere Of Amazon Prime Video's 'Daisy Jones & The Six' Season 1

Ženy ve filmu

Mají co říct, ale nedostávají prostor: jsou herečky, ženy, jejich příběhy a jejich pohled na svět v současném filmu ...