Zpět na úvod

Konference ŽENY SOBĚ boří mýty!

EPDay

V České republice máme mnoho talentovaných a pracovitých žen, ale přesto nám pořád ještě schází sebevědomí a odvaha. To byl hlavní motiv inspirokonference, která byla součástí již 6. ročníku akce Equal Pay Day – Ženy sobě.

„Ženy v Evropě stráví v průměru 26 dní v měsíci péčí o děti, zatímco muži takto stráví 9 dní v měsíci,“ připomněla Věra Jourová, evropská komisařka pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví. Tyto rozdíly v zapojení do péče přispívají k nerovnosti žen a mužů na pracovním trhu.

Věra Jourová v  této souvislosti upozornila na fakt, že péče o děti znesnadňuje přístup k placenému zaměstnání, což ve svém důsledku vede také k tomu, že ženy pobírají nižší penze než muži. „39 procent je průměrný rozdíl v penzích mezi muži a ženami v Evropské unii. Jako eurokomisařka jsem odhodlaná využít všech nástrojů, které mám k dispozici, abychom řešili rozdíly v platech žen a mužů,“ uvedla komisařka Jourová, která vysoce ocenila právě tuto konferenci, která přispívá k tomu, aby ženy našly odvahu a sebevědomí se do pracovního procesu plně zapojit.

Konference se ve dnech 17. – 18. 4. 2015 zúčastnily tři stovky žen. „Podle informací od účastnic je naše konference inspirací pro řadu dalších organizací, které setkání v podobném duchu začaly také pořádat. Pevně věřím, že spolupráce mezi ženami může přinést užitek nejen ženám samotným, ale i celé společnosti,“ říká Lenka Štastná, prezidentka pořádající organizace Business & Professional Women.

„Chtějí-li ženy být v byznysu úspěšné, musejí vědět, co chtějí a znát svoje práva,“ říká Shigeri Takamatsu, někdejší ředitelka marketingu a PR firmy Cartier.

„Nechte se inspirovat i muži. Nemusíte být dokonalé, abyste získaly práci snů, ale musíte mít odvahu to zkusit. Dělejte věci vědomě. Život je jen jeden, nedá se rozdělit na osobní a pracovní.  Pusťte se vesel! To jsou asi hlavní sdělení, která si z konference odnáším, a která jsou i pro mě velmi inspirativní,“ říká Lenka Kousková, zakladatelka portálu Kariéra pro ženy a jedna z 53 mentorek akce Equal Pay Day – Ženy sobě.

Inspirokonference byla součástí 6. ročníku Equal Pay Day, kterou tradičně organizuje nezisková organizace Business & Professional Women. Letošní ročník nesl název Ženy sobě. Konference se zúčastnilo 300 žen a součástí programu je také mentoring, na který se zaregistrovalo 1680 žen.

 

Článek je součástí projektu Pro Fair Play.
Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.

 

Další články

text we the women in a piece of paper

Feminismus a systém

Existuje prostor pro antisystémový feminismus? Mýtus korporátního, systémového feminismu se v mainstreamu držel ...

Los Angeles Premiere Of Amazon Prime Video's 'Daisy Jones & The Six' Season 1

Ženy ve filmu

Mají co říct, ale nedostávají prostor: jsou herečky, ženy, jejich příběhy a jejich pohled na svět v současném filmu ...