Zpět na úvod

Klára Chábová z NF Krok domů posilou vládního Výboru pro práva dítěte

PFP - RH
Autor: Tereza Horňáková
Štítky:

Klára Chábová z NF Krok domů posilou vládního Výboru pro práva dítěte  

Zmocněnkyně vlády pro lidská práva Helena Válková jmenovala členkou vládního Výboru pro práva dítěte Kláru Chábovou z Nadačního fondu Krok domů. Chábová se bude výboru zabývat úpravou legislativy v oblasti institucionální péče o ohrožené děti. 

„Výbor pro práva dětí usiluje o zlepšení systému péče o ohrožené děti v naší zemi. Vítáme proto další posílení našich kapacit a těšíme se na spolupráci s novými členy a členkami,“ řekla k přijetí nových odborníků Klára Šimáčková Laurenčíková, předsedkyně Výboru po práva dítěte.

Klára Chábová má v této oblasti bohaté zkušenosti. “Myslím si, že by bylo dobré se koncepčně a v souladu s dobou podívat na legislativu spojenou s ústavní výchovou. Jedním z důležitých témat, na které se zaměřujeme je i systémová příprava a podpora mladých dospělých, kteří prošli dětskými domovy a výchovnými ústavy. Jejich začlenění do společnosti je velice složité“, říká Klára Chábová.

Nominaci Chábové přijala zmocněnkyně vlády pro lidská práva s potěšením. „Jsem ráda, že řady výboru rozšířila paní Chábová, která se životem dětí v dětských domovech zabývá mnoho let, většinu zařízení osobně navštívila a zná jejich potřeby a problémy,“ dodala profesorka Válková.

NF Krok domů, jehož je Klára Chábová výkonnou ředitelkou, usiluje o systémové i legislativní změny spojené s mladými lidmi z dětských domovů, na kterou se spíše pozapomíná. Nadační fond se proto rozhodl zmapovat aktuální situaci neziskových organizací, které kromě přenastavení aktuálních projektů čelí také obavě kvůli financování.

Více informací poskytne Roman Hrůza, mediální zástupce.

roman.hruza@rha.cz

Článek je součástí projektu Pro Fair Play.
Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů

Další články

text we the women in a piece of paper

Feminismus a systém

Existuje prostor pro antisystémový feminismus? Mýtus korporátního, systémového feminismu se v mainstreamu držel ...

Los Angeles Premiere Of Amazon Prime Video's 'Daisy Jones & The Six' Season 1

Ženy ve filmu

Mají co říct, ale nedostávají prostor: jsou herečky, ženy, jejich příběhy a jejich pohled na svět v současném filmu ...