Zpět na úvod

INCELové: subkultura, které se i v Česku začalo dařit

shutterstock_452351359 (1)
Autor: Kateřina Pavésková
Štítky:

Jak se válčí proti ženám v 21. století

INCELové jsou v současnosti jednou z nejnebezpečnějších subkultur. Celé hnutí vzniklo konem 90. let, kdy skupina nesmělých mladých mužů, která se spojila právě díky tomu, že byli (dle svých slov) stydliví, toužili po kontaktu a cítili se neobratní ve společnosti žen. Začali si říkat involutary celibates, nedobrovolně celibátní, od toho tedy zkratka INCELs. Zdá se ale, že tato skupina je od lidí, kteří se takto nazývají dnes, na hony vzdálená. V posledních dvou desetiletích tato skupina propadla sexistické ideologii, která absolutně odmítá ženskou sexuální emancipaci a automaticky považuje ženy za povrchní a krutá stvoření, která si mají tu drzost vybírat jen muže, které shledávají atraktivními.

Upřímně: pokud čtete české sociální sítě jakéhokoli neziskového hnutí, museli jste se setkat s podobnými osobami, zejména v komentářové sekci. Dozvíte se zde všechno o těch krutých, povrchních, hysterických ženách, které si schválně vybírají jiné muže, než pisatele komentáře, a tím jim ubližují. Můžete se dočíst o tom, jak tyto ženy potřebují pořádně vy*****, aby se uklidnily/vybraly si českého muže namísto cizince/začaly se věnovat důležitějším věcem. Dozvíte se, že ženy jsou manipulativní zlatokopky, kterým jde jenom o peníze, a které vedle sebe nechtějí hodného chlapa (jako je komentátor, přece!). Podobné komentáře jsou na sociálních sítích naprosto běžné. Těžko říci, jestli tito lidé sami sebe považují za INCELy, ale vykazují typické známky chování této komunity.

Tato internetová kultura ale neexistuje ve vakuu, a ani neexistuje pouze na internetu. Odráží totiž velice ostře současné postoje k ženám, ženskému hnutí, emancipaci a ženské sexualitě. Využívá dnešní technologie k brutálním útokům na ženy. Každý z nás asi může říct, že někdy v životě někým odmítnut. To je součást života, i když jedna z těch méně příjemných. Tato komunita využila toho, co nám nabízí odvěký sexismus a misogynie a obrátila svůj vztek a pocity vlastní nedostatečnosti proti ženám.

Dle jejich vlastní hierarchie je nejdůležitějším faktorem a určovatelem vlastně úplně všeho atraktivita: podle INCELů 80% žen se zajímá o ty nejvíc atraktivní muže. 20% žen se pak zajímá o „běžně vypadající“ (terminus technicus) muže. A 0% se zajímá o neatraktivní, stydlivé INCELy, kteří jsou dle vlastního přesvědčení tak odpudiví, že nemohou přesvědčit žádnou ženu, aby s nimi navázala sexuální kontakt. A za to ženy nenávidí. Všechny ženy. A abychom nebyli nefér, jsou to také pyšní rasisté a antisemité. Feminismus je podle nich spiknutí žen, které chtějí souložit jen s atraktivními muži. Věří, že mají právo na intimitu, a pokud žena odmítne, musí za to zaplatit.

Nenávist podněcuje další nenávist. Čím více se tato komunita rozpíná, čím víc sdílí své negativní pocity vůči ženám, tím víc podporují jeden druhého ve svém světonázoru, jehož jádrem je zuřivá nenávist žen.

U některých z nich došlo k fyzickému násilí a vraždám žen. Nejslavnější, a zřejmě první, byl Elliot Rodger, který v roce 2014 zabil 6 lidí a 14 jich zranil, když se pokusil zahájit „válku proti ženám“ za to, že ho ženy „připravily o sex“. Pak ho následovali další. U spousty ostatních se jedná o psychickou agresi vůči ženám, která často eskaluje až ke znásilnění. Všechno kolem je živná půda.

„To už nemůžu žádné ženě ani otevřít dveře?“
„Ta šílená feministka za sebe nenechala zaplatit.“
„Za nás bývalo normální, že si člověk sáhl ženě na zadek, vždyť je to kompliment, to nikomu nemůže vadit.“
„Nemá se tak oblékat, jestli nechce, aby jí chlapi sahali na prsa.“
„A co čekala, když se opilá líbala s chlapem, to měl jako jen tak přestat?“
„Určitě lžou, aby z těch chlapů vytáhly peníze. Nikdo normální si něco takového pro sebe tak dlouho nenechá.“
„Neznám v okolí žádnou ženu, které se něco podobného stalo. Takže chyba bude asi někde jinde.“

Atd. atd.

„Máte strach ze subkultury INCELů?”

  • 27
  • 27
  • 18

Zobrazit vysledky

Loading ... Loading ...

Všechno toto je součástí INCELovské subkultury, která u nás bují. A měli bychom o ní vědět, měli bychom si na ni dávat velký pozor, a měli bychom se proti ní hlasitě a veřejně vymezovat.

Další články

text we the women in a piece of paper

Feminismus a systém

Existuje prostor pro antisystémový feminismus? Mýtus korporátního, systémového feminismu se v mainstreamu držel ...

Los Angeles Premiere Of Amazon Prime Video's 'Daisy Jones & The Six' Season 1

Ženy ve filmu

Mají co říct, ale nedostávají prostor: jsou herečky, ženy, jejich příběhy a jejich pohled na svět v současném filmu ...