Zpět na úvod

Exkluzivní rozhovor: s Alenou Klenot, vizážistkou slavných

Alena Klenot
Autor: Redakce

Alena Klenot zasvětila celý svůj život kráse a vitalitě žen v USA a Kanadě – nejen jako vizážistka a stylistka slavných hvězd, ale také jako podnikatelka v oblasti obchodu, marketingu a produkce. Spolupracovala například s takovými hvězdami, jako je Celine Dion, Cher, Janet Jackson, Lady Gaga a mnoho dalších.

Emigrovala jste se svým tehdy čtyřměsíčním synem. Jak jste to zvládla?

Když bylo mému synovi 4 měsíce, tak jsem s ním emigrovala do Rakouska. Jako mladý člověk berete vše na lehčí váhu, než když jste starší rodič. V Rakousku jsme zůstali jeden a půl roku, takže když jsme přišli do Kanady, byly mu necelé 2 roky. Kanadské úřady podporují rodiče příspěvky a svobodné matky, což jsem nebyla, upřednostňují do školek, aby ženy samoživitelky mohly jít pracovat, když chtějí. Kanada je sociálně-demokratická země, která má dobré podmínky a podporu rodičům celkově. Více na státní úrovni, než zaměstnavatelské, protože některé podniky jsou privátní a mají různé možnosti. Rozhodně se snaží pomoci.

Jaký máte názor na možnosti podnikání žen na mateřské obecně?

Myslím si, že žena by měla být doma s dítětem alespoň do 2 let, je-li to možné. Když ne, tak by si měla najít nějakou práci doma. Dnes existuje mnoho možností a agentur, které nabízejí práci pro ženy v domácnosti. Například kdybych hledala možnost přivýdělku, oslovila bych jinou maminku, která má též malé dítě a společně bychom nabízely hlídání ostatním – takové mini jesle. Nebo pokud je žena zručná, tak se může uplatnit výrobou bižuterie, vařením, módními doplňky… Je to o nápadu a zajímavé nabídce.

Co byste poradila ženám v České republice?

Hlavně, aby se dobře vdaly a měly podporu manžela! Být svobodná matka je nejsložitější role ženy, do které se může dostat. Znám mnoho žen, které tím prošly, a není to jednoduché. Já jsem v zahraničí neměla rodiče, aby mi pomohli. Vím, jak je to složité, i přestože se manžel staral. A když už se to ženě stane a zůstane sama, musí být vynalézavá, přemýšlet nad mnoha možnostmi, co maminky potřebují a vymyslet, co by jim usnadnilo práci. Hlavně být ve styku s dalšími maminkami a nebýt sama!

Good luck, hodně úspěchů!

Seminář Aleny Klenot: Poradí ženám, jak rozjet vlastní byznys!

 

Další články

text we the women in a piece of paper

Feminismus a systém

Existuje prostor pro antisystémový feminismus? Mýtus korporátního, systémového feminismu se v mainstreamu držel ...

Los Angeles Premiere Of Amazon Prime Video's 'Daisy Jones & The Six' Season 1

Ženy ve filmu

Mají co říct, ale nedostávají prostor: jsou herečky, ženy, jejich příběhy a jejich pohled na svět v současném filmu ...