Zpět na úvod

Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ: Pojďme se bavit o penězích

Pozvanka_na_Equal_Pay_Day_ZENY_SOBE
Autor: Tereza Horňáková
Štítky:

Již tento pátek a sobotu, 13. a 14 dubna 2018, proběhne 9. ročník legendární konference Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ. Tato největší vzdělávací akce v České republice, kterou pořádá veřejně prospěšná organizace Business & Professional Women CR, se tradičně uskuteční v Clarion Congress Hotel Prague. Hlavním tématem budou letos ženy & peníze. Na akci se dozvíte například o tom, kde peníze jsou, proč se o nich nebavíme a také o tom, že investice do sebe není zbytečné utrácení.

„Učili nás, že se o penězích nemluví. To by se ale nemohlo mluvit ani o faktu nerovnosti platů. V České republice je rozdíl mezi platy mužů a žen druhý největší v EU – téměř 22 % a jsou to právě ženy a děti, koho nejčastěji ohrožuje nedostatek peněz, tedy chudoba. Věříme, že díky vzdělávání, sdílení zkušeností a ochotě rozvíjet se, mají ženy šanci zlepšovat svou ekonomickou situaci. Věříme, že naše aktivity přispívají ke vzájemnému pochopení a respektu mezi muži a ženami, protože společnost se na ně nedělí, ale společnost se z mužů a žen skládá,“ říká Lenka Šťastná, prezidentka Business & Professional Women CR.

Také proto jsou na páteční konferenci Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ muži vřele vítání. “Chceme pomoci vzájemné komunikaci a pochopení. Boříme mýty, myšlenkové stereotypy a zažité předsudky. Chcete-li jako lídr rozumět svým kolegyním, je tohle pro vás přesně to správné místo, kde se spoustu věcí dozvíte a pochopíte. Není důležité, zda jste žena či muž,” dodává Lenka Šťastná.

Atmosféra konference, panelové diskuse, zajímaví hosté s rozsáhlými zkušenostmi – to už je nedílná součást této největší pracovně-zážitkové konference v Česku. Čekají vás dva dny nabité energií, propojení, sdílení a inspirace. Uslyšíte 86 životních příběhů. Nikde jinde se na jednom místě tolik výjimečných a inspirativních lidí nesetká.

Součástí programu je také sobotní mentoringový den, který je postaven na unikátním principu speed mentoringu. Na 60 zkušených manažerek a podnikatelek se bude v hodinových blocích věnovat nejrůznějším tématům, především z oblast profesního a osobního rozvoje. Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ mimo jiné i boří mýty o ženské rivalitě a neochotě podělit se o své zkušenosti. Dokazuje to těchto 60 mentorek, žen, které obstály v tvrdé konkurenci a z nichž řada stojí na samé špici svých oborů. Tyto ženy bez nároku na honorář poskytují svůj čas a znalosti a ztotožňují se tak s myšlenkou podpory žen.

Více informací o akci Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ získáte na www.mentorky.cz

Článek je součástí projektu Pro Fair Play.
Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.

Další články

text we the women in a piece of paper

Feminismus a systém

Existuje prostor pro antisystémový feminismus? Mýtus korporátního, systémového feminismu se v mainstreamu držel ...

Los Angeles Premiere Of Amazon Prime Video's 'Daisy Jones & The Six' Season 1

Ženy ve filmu

Mají co říct, ale nedostávají prostor: jsou herečky, ženy, jejich příběhy a jejich pohled na svět v současném filmu ...