Zpět na úvod

Eko erotika

zena_erotika
Autor: Kateřina Pavésková
Štítky:

Designérka Anna Marešová se rozhodla svými produkty bourat tabu v oblasti intimity a ženského zdraví

Oceňovaná designérka Anna Marešová nabídla (kromě vítězného designu tramvaje pro Dopravní podnik hlavního města Prahy) české společnosti ekologické erotické pomůcky velice osvěžující pohled na ženskou sexualitu i cyklus. A možná tím odkryla i to, co mnozí z nás již dlouho tuší, a to že česká společnost je v oblastech sexuality, a to především pokud to nějak souvisí se ženou, pořád poměrně konzervativní.

Co tedy Anna Marešová navrhuje? Dle svých slov začala s Venušinými kuličkami a vibrátorem, a pak ji napadlo přidávat produkty, které souvisí přímo s ženským zdravím, a tak chystá třeba i svůj vlastní menstruační kalíšek. Její produkty se vyznačují jednoduchým a působivým designem, který nikdy nepůsobí vulgárně. Zároveň Marešová velice důkladně konzultovala praktickou stránku produktů, tedy co nejlepší tvar i materiál, s mnoha odborníky na ženské tělo a zdraví. A na jejích produktech je to na první pohled vidět. Schválně se podívejte do nabídek sex shopů, kolik najdete produktů, které jsou estetické, účinné, erotické a přitom pro ženy zcela bezpečné. Marešová je v tomto ohledu naprosto unikátní.

Bez nadsázky lze říci, že veškerá její dosavadní nabídka má přímou souvislost s ženským zdravím. Venušiny kuličky jsou původně pomůckou na posilování pánevního dna sloužící jako prevence inkontinence, například po porodu ale nejen po něm.  Takto posílené svaly potom napomáhají ženám k lepším a silnějším orgasmům. O ženských orgasmech se u nás také moc nemluví (a když ano, převážně se jedná o nevhodné vtipy), a je to škoda. Mělo by být všeobecně známo, že orgasmus nesmírně prospěšný pro naše fyzické i psychické zdraví. Kromě uvolňování hormonu štěstí také například pomáhá regulovat spánek a odstraňovat problémy s usínáním, zlepšuje cirkulaci, zvyšuje libido, může pomoci regulovat menstruační cyklus nebo snížit intenzitu bolesti (například u migrén) a prospívá imunitnímu systému. Některé studie dokonce uvádějí, že ženy, které často prožívají orgasmus, mají o mnoho pozitivnější vztah samy k sobě, vlastnímu tělu i sexualitě než ty, které ho nezažívají.

Marešová na svých stránkách tvrdí, že má zájem o bourání tabu v oblasti intimity a ženského zdraví – a za to jí velmi fandíme. Dobré a kvalitní pomůcky, ať už pro sexuální hygienu, zdraví či potěšení stále nejsou normou. A normou není ani informovanost společnosti o ženském cyklu, na což Anna Marešová také často upozorňuje. V rozhovorech často říká, že by chtěla vyvolat celospolečenský zájem o to, co se s ženou během cyklu děje. Stává se, že i ženy samy mají jen zlomek informací o svém vlastním cyklu, a protože vyrostly ve společnosti, která nijak zvlášť neklade důraz na to, abychom o svém reprodukčním zdraví věděli co nejvíc, nemají pocit, že by jim chyběly informace. U mužů je pak informovanost ještě menší. Schválně se zkuste zeptat nějakého muže ve vašem životě, co ví o ženském cyklu. Pravděpodobně bude tušit, že existuje menstruace, ale o zbytku cyklu toho zřejmě moc vědět nebude – opět možná s výjimkou vyčpělých, nevtipných anekdot. A spousta mužů vám i na rovinu řekne, že se jich to netýká, a tudíž je to nezajímá. Pak dochází k situaci, že muži vlastně neví, odkud ženy krvácí, jak vypadají menstruační produkty a hlavně: přesně takto došlo k tabuizaci menstruace. Mnoho mužů dokonce přiznává, že v té souvislosti cítí stud a odpor. Pro ženy to pak znamená, že cokoli spojené s menstruací je pouze šeptáno, a že se nikdo v rozhodovacích pozicích nezabývá menstruační chudobou, DPH uvaleným na menstruační produkty, možnostmi úlev při menstruačních bolestech a podobnými věcmi, které by celé polovině lidstva ulehčily život.

Další články

shutterstock_496927027

Český chlap 2020

Chcete si zasoutěžit o titul Český chlap 2020? Čeká vás přehlídka stereotypů a toxické maskulinity. Čtěte dál! Je ...