Zpět na úvod

Business Run: Dejte ruce na prsa a vyběhněte z kanceláře ven – vyvětrat si your BALLoonS!

Business Run_CSR
Autor: Redakce
Štítky:

Dejte ruce na prsa a vyběhněte z kanceláře ven – vyvětrat si your BALLoonS!, to je slogan, který má firemní sportovce motivovat k tomu, aby se zvedli ze svých kancelářských židlí a ve společné firemní štafetě se svými kolegy pokořili pětikilometrovou trasu.

Firemní štafeta Business Run je populární především u aktivních firem, které podporují myšlenku FAIR PLAY BUSINESS. Společný běh má za cíl vytvořit týmovou aktivitu, která zaměstnancům dodá pozitivní nadhled, vzájemně je motivuje ke zdravému pohybu a běžeckému tréninku a dá jim možnost reprezentovat svou firmu a vytvořit si příjemný a užitečný zážitek.

„Cílem akce je zapojit deset tisíc firemních běžců z celé České republiky a tím podpořit osvětu boje s rakovinou, na které se podílejí nadace STK pro chlapy a Ruce na prsa, které s projektem úzce spolupracují,“ uvedl zakladatel projektu Jiří Kastner. Běh je totiž možné kombinovat také s krátkou motivační přednáškou a získáním certifikátu Instruktor/ka samovyšetření, kterým firmy podpoří zdravotní prevenci svých zaměstnanců. Běžci se po absolvování štafety stanou součástí největší komunity firemních běžců v ČR, tedy velké skupiny aktivních a pozitivních lidí.

„Myslím si, že sport a business mají mnoho společného,“ potvrdil Jiří Kastner, který jako mentální trenér a kouč pracuje pro vrcholové sportovce i firemní managementy od roku 1999. „Je prokazatelné, že zaměstnanci zapojení do sportu jsou aktivnější i v rámci dalších interních činností firmy. Jejich chování při sportu odráží i styl jejich práce. Je skvělé sledovat, jak mentalita úspěchu a pozitivního myšlení dává řadě firemních týmů zkušenost, jak by bylo dobré přistupovat k vlastnímu podnikání,“ dodal.

V posledních letech stále více firem a firemních managementů nachází v oblasti sportu a zdravého životního stylu efektivní a účelné propojení motivace zaměstnanců, interního i externího PR, CSR aktivit a navíc i silného business networkingu. Firemní sport a péče o zdraví zaměstnanců tak firmám přináší několik silných efektů v různých oblastech, prokazatelně dokáží firmy touto aktivitou profitovat i v rovině obchodní.

V České republice fungují organizace, které jsou na tuto oblast přímo zaměřené a sdílí zkušenosti z managementu a motivace zaměstnanců prostřednictvím podpory zdravého životního stylu.

V roce 2010 bylo například založeno sdružení firem pod názvem Asociace firemních sportů a zdraví. Hlavním cílem této Asociace je sdružovat v České republice aktivní firmy, které podporují zdravý životní styl svých zaměstnanců, přenos kultury sportovního fair play do svého byznysu a vzájemně se motivují a inspirují.

Snaží se také rozvíjet Business Networking, budování pevných B2B vazeb v duchu FAIR PLAY BUSINESS a sdílet inspiraci pro další podporu zdravého životního stylu.

„Všechny sportovní projekty, které jsme vytvořili, budují pevnou vazbu mezi zaměstnanci, firmou a logem.  A to je, dle mého názoru, tou největší a nejdůležitější odměnou firmám, které podporují aktivní a zdravý životní styl svých zaměstnanců,“ uzavřel Kastner.

Více informací najdete na www.businessrun.cz.

 

Článek je součástí projektu Pro Fair Play.
Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.

 

 

 

Další články

text we the women in a piece of paper

Feminismus a systém

Existuje prostor pro antisystémový feminismus? Mýtus korporátního, systémového feminismu se v mainstreamu držel ...

Los Angeles Premiere Of Amazon Prime Video's 'Daisy Jones & The Six' Season 1

Ženy ve filmu

Mají co říct, ale nedostávají prostor: jsou herečky, ženy, jejich příběhy a jejich pohled na svět v současném filmu ...