Zpět na úvod

Běh se žlutou stužkou letos už počtvrté

obr-YRR
Autor: Tereza Horňáková
Štítky:

Běh se žlutou stužkou neboli Yellow Ribbon Run vznikl původně v Singapuru s cílem upozornit na úskalí návratu vězňů po propuštění z výkonu trestu zpět do normálního života. S podtitulem Uteč předsudkům je Žlutá stužka symbolem naděje pro návrat do společnosti.

V roce 2016 se poprvé se žlutou stužkou na hrudi běželo také v České republice. Praha tehdy byla prvním mimo asijským městem, kde se tento projekt konal. Letos se u nás poběží už počtvrté, a to v rámci O2 Pražské štafety 2019 v úterý 25. června. Startuje se v 18 hodin v pražské Stromovce.

Stejně jako v předchozích letech se na start postaví také samotní vězni – bývalí i ti současní. Přímo ve věznici už trénuje také Dalibor (45 let): „Doufám, že pomohu změnit názor spoluobčanů na nás trestané – že jsou mezi námi i slušní a normální lidé, kteří v životě chybovali.“

Je vám myšlenka #UtečPředsudkům blízká a chcete podpořit projekt Yellow Ribbon Run? Připněte si Žlutou stužku a přidejte se také. Podrobné informace o všech možnostech, jak se zapojit, naleznete na yellowribbon.cz.

Článek je součástí projektu Pro Fair Play.
Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.

Další články

shutterstock_1233210871

Můžeme začít i od samy od sebe

Jsme dostatečně aktivní v otázkách osobních aktivismu?  „Je načase, aby ženy přestaly být zdvořile naštvané.“ – ...