Zpět na úvod

Atelier Pexeso – to jsou sdílené kanceláře s hlídáním dětí!

dětská studia
Autor: Redakce
Štítky:

Jak zvládnout kariéru a děti bez výčitek? Přijďte pracovat do Ateliéru PEXESO, a děti nechejte na starosti zkušeným a usměvavým chůvám. Ateliér PEXESO je první pražská sdílená kancelář s hlídáním dětí. V podstatě jde o firemní školku či jesle, kam však chodí lidé na volné noze, studenti, či zaměstnanci s homeoffice. 

Ateliér PEXESO vznikl jako prostor pro klidnou práci na mateřské a rodičovské. Mít možnost pracovat v tempu, které vyhovuje jak rodičům, tak dětem.

 Ateliér PEXESO zajišťuje tyto služby: 

  • Hlídání dětí od 6 měsíců v Pexesu– Principy, na kterých stojí hlídání: rodiče i děti by měli mít možnost být spolu, když potřebují, je respektován váš výchovný styl  (např.: znakování miminek, látkové pleny), je dodržován režim vašeho dítěte – ať se jedná o jídlo nebo spánek, vaše dítě je rozvíjeno aktivitami odpovídajícími jeho věku a osobnosti
  • Pronájem pracovního místa – Pokud pracujete nebo studujete z domova a zároveň se staráte o malé dítě, je tu PEXESO. Nabídnou vám zde pronájem pracovního místa ve sdílené kanceláři s hlídáním dětí. Permanentky mají platnost dva měsíce, vždy od data prvního čerpání. Můžete přijít kdykoli, stačí si termín domluvit dva dny předem. V ceně permanentky je 2 hod týdně pronájmu zasedací místnosti zdarma. Happy hour 9:00-10:00 – 50% sleva. Uvedené podmínky platí pro hlídání jednoho dítěte, další dítě za příplatek 40,-. Při využívání více než 80 hodin/měsíc – možná individuální dohoda
  • Hodinová zasedačka– Pokud jste lektor, kouč, psycholog nebo máte jednání s klientem, který má dítě, můžete využít služby pronájmu naší hodinové zasedací místnosti / kanceláře.
  • Akce a vzdělávací kurzy jak pro rodiče tak děti – Pro děti a jejich rodiče najdete v Ateliéru PEXESO bohatý výběr vzdělávacích kurzů a aktivit. Pro další rozvíjení a vzdělávání dopělých například profesionální koučink, afirmace, kurz první pomoci u dětí, psychologické sezení, podnikatelská poradna pro maminky na mateřské dovolené, business English a pro oddych a volný čas jsou to pak například kurzy šití, vyrábění bižuterie apod.

 

Seznamte se s 8 výhodami, které vám přinese sdílená kancelář s hlídáním dětí! Jsou přímo z Ateliéru PEXESO:

Výhoda č. 1

Zbavíte se nepořádku a získáte více času na co budete chtít. Je to výhoda, která není na první pohled patrná, ale je docela důležitá. Vy v našem coworkingu  pracujete, dítě si hraje a dělá nepořádek. Ale ten nepořádek není u vás doma a vy ho nemusíte uklízet. Šetříme tedy i váš čas, který byste musela věnovat úklidu. Dokonce někdy dětem dopřejeme takovou zábavu, která je v mnohých domácnostech, právě kvůli vzniklému nepořádku, zakázaná. My se toho ale nebojíme a uklidíme rádi.

 

Výhoda č. 2

Platíte jen za to, co opravdu využijete. Žádné storno poplatky. Chápeme jak je organizace času s dětmi někdy složitá a proto platíte jen hodiny, které u nás opravdu strávíte.

 

Výhoda č. 3

Na své děti se budete těšit a budete připravená se jim věnovat. Děti často vyžadují vaši pozornost, zrovna když se pustíte do práce. Když si hrajete s dětmi, vaše myšlenky sklouzávají k práci a neužíváte si čas s nimi. Dostaví se výčitky svědomí, že se naplno nevěnujete ani dětem ani práci. U nás můžete pustit děti na pár hodin z hlavy a když jdete od nás, můžete zase pustit z hlavy práci, protože dnes už jste toho udělala spoustu.

 

Výhoda č. 4

Nemoc chůvy vás už nerozhází. Máme po ruce další a vy ani nepoznáte, že jsme ráno před vašim příchodem řešili, kdo náhle nemocnou chůvu nahradí.

 

Výhoda č. 5

Proces zvykání dítěte na nové prostředí řídíte vy. Věříme, že rodiče ví nejlépe, co je pro jejich dítě dobré. Jak si dítě bude na nové prostředí a lidi zvykat vždy řešíme individuálně. Díky našim zkušenostem můžeme nabídnout různé rady a  řešení, ale konečné rozhodnutí je na rodičích a my je plně respektujeme.

 

Výhoda č. 6

Můžete kojit jak dlouho chcete a jak často chcete. Kvůli nám nemusíte nic měnit. Za dítětem si můžete kdykoli odskočit, je to jen pár schodů.

 

Výhoda č. 7

Potkáte spřízněné duše. Staráte se dítě a k tomu pracujete. Možná jste se setkala s nepochopením okolí. Řešíte jiné problémy než ostatní maminky na dětském hřišti. Nevíte, jestli děláte dobře, že se snažíte pracovat. V tomhle jsme tady na tom všichni stejně a podpora se občas hodí.

 

Výhoda č. 8

Konce rodičovské dovolené se nemusíte bát. Pár měsíců před koncem rodičovské dovolené často propadnou maminky panice. Řeší totiž 2 otázky. Jak dítě zvládne školku a jak ona sama zvládne návrat do práce. Toho jste ušetřena, protože spolu jsme oba tyto problémy vyřešili už v průběhu rodičovské dovolené.

 

Pokud se tedy snažíte skloubit práci s rodinou a na rodičovské dovolené pracujete ať už na částečný úvazek z domova, rozjíždíte podnikání nebo studujete, přijďte vyzkoušet Ateliér PEXESO. 

 

Článek je součástí projektu Pro Fair Play.
Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.

 

 

Další články

text we the women in a piece of paper

Feminismus a systém

Existuje prostor pro antisystémový feminismus? Mýtus korporátního, systémového feminismu se v mainstreamu držel ...

Los Angeles Premiere Of Amazon Prime Video's 'Daisy Jones & The Six' Season 1

Ženy ve filmu

Mají co říct, ale nedostávají prostor: jsou herečky, ženy, jejich příběhy a jejich pohled na svět v současném filmu ...